Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Inštalačné obrazy Arch Linux 2021.12.01

  Ivan Kmeťo

  Distribúcia Arch Linux dostala aktualizované inštalačné obrazy s jadrom Linux 5.15, vrátane jeho posledných opráv chýb a bezpečnostných zraniteľností. Zároveň bola vydaná aj nová verzia inštalátora systému Archinstall 2.3.

 • Súhrn vývoja FreeBSD v treťom štvrťroku 2021

  Ivan Kmeťo

  Daniel Ebdrup Jensen uverejnil ďalšiu súhrnnú správu s podrobnosťami z vývoja operačného systému FreeBSD. Vývojárom sa podarilo pokročiť v mnohých oblastiach aj vďaka finančnej podpore zo strany firiem a komunity užívateľov.

 • Nové hrateľné tituly s aktualizáciou Proton 6.3-8

  Ivan Kmeťo

  Nástroj Proton 6.3-8 rozšíril svoj zoznam hrateľných hier o 24 titulov a novinkami sú aj ďalšie opravy chýb pre rôzne iné hry. V tejto novej verzii Protonu pribudli tiež aktualizácie jeho softvérových komponentov a zlepšenia podpory DLSS.

 • Aktualizace klienta Nextcloud Files 3.18 pro Android

  Jan Papež

  Mobilní verze klienta privátního cloudu Nextcloud přináší novinky – zálohování kalendáře, jednotné vyhledávání a vylepšené funkce sdílení.

 • Slackware 15 sa blíži ku dokončeniu

  Ivan Kmeťo

  Po opätovnom zrýchlení vývoja sa Slackware ako jedna z najstarších stále spravovaných linuxových distribúcií posúva ku dokončeniu novej verzie. Po vydaní druhej release candidate verzie Slackware 15 sa vývojári sústredia už iba na posledné chyby a stabilitu systému.

 • Podpora pre Linux 5.16 v nástroji VirtualBox

  Ivan Kmeťo

  Aktualizácia nástroja VirtualBox 6.1.30 pridala počiatočnú podporu pre nasledujúcu verziu jadra Linux 5.16 ešte pred jeho dokončením. Ďalšími novinkami sú najmä opravy chýb a zlepšenia kompatibility podporovaných operačných systémov.

 • Novinky vo Wine 6.22 a plány na dokončenie Wine 7.0

  Ivan Kmeťo

  Posledná vývojová verzia nástroja Wine opäť predstavila balík zmien, vrátane niekoľkých opráv chýb pre konkrétne herné tituly. Užívatelia si môžu nové Wine 6.22 stiahnuť a vývojári sa zatiaľ postupne posúvajú ku dokončeniu stabilnej verzie Wine 7.0.

 • CentOS Linux 8 dostal úplne poslednú aktualizáciu

  Ivan Kmeťo

  Distribúcia CentOS Linux dostala svoju poslednú aktualizáciu s novinkami prebratými z Red Hat Enterprise Linuxu 8.5. Keďže sa jej vývoj definitívne končí už tento rok, užívatelia by mohli nájsť náhradu v dvoch nových distribúciách.

 • QNAP uvádí na trh NAS s čínským procesorem Zhaoxin

  Redakce

  Společnost QNAP představila nové 6pozicové NAS zařízení TVS-675 s exotickým procesorem čínské znač­ky Zhaoxin. Jedná se o os­mi­jád­rový procesor KaiXian KX-U6580 s frek­ven­cí 2,5 GHz.

 • Tails 4.24 aktualizoval Tor Browser 11

  Ivan Kmeťo

  Linuxová distribúcia Tails, ktorá je zameraná na bezpečnosť a ochranu súkromia užívateľov, dostala novú stabilnú verziu s opravami chýb, zlepšeniami funkcií jej vlastných nástrojov a aktualizáciou webového prehliadača Tor Browser 11.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články