Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • openSUSE Leap Micro 5.2: odlehčená distribuce

  Jan Papež

  Projekt openSUSE společně se stabilním vydáním komunitní distribuce openSUSE Leap 15.4 představuje openSUSE Leap Micro 5.2, hybridní distribuci určenou pro kontejnery a virtuální úlohy.

 • Prehľad zmien v distribúcii Manjaro 21.3

  Ivan Kmeťo

  V poslednom vydaní linuxovej distribúcie Manjaro 21.3 boli zahrnuté rôzne dôležité aktualizácie. Okrem novších verzií troch hlavných desktopových prostredí s ich vlastnými zmenami pribudla tiež rozšírená podpora šifrovania diskových oddielov v inštalátore Calamares.

 • Novinky v GhostBSD 22.06.15

  Ivan Kmeťo

  Projekt GhostBSD sa snaží užívateľom ponúknuť prívetivý a funkčný operačný systém z rodiny BSD pre desktopy. V novej verzii boli preto znovu pridané rôzne zlepšenia podpory hardvéru, opravy správcu balíčkov alebo aktualizácie softvéru.

 • Veřejná správa 05–06/2022: stav AI ve veřejné správě, pomoc vývojářů Ukrajině

  Lukáš Jelínek

  Zpráva Evropské komise hodnotí státy ve využívání umělé inteligence ve veřejné správě. Vývojáři z celého světa pomáhají Ukrajincům řešit jejich aktuální nelehkou situaci. 

 • Zlepšenia podpory hier v nástroji Proton 7.0-3

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia nástroja Proton 7.0-3 znovu rozšírila zoznam funkčných hier na Linuxe. Novinkami sú tiež aktualizácie jeho softvérových komponentov a rôzne ďalšie opravy chýb funkčnosti iných herných titulov. Zároveň už aj experimentálna verzia Protonu predstavila dodatočné zlepšenia.

 • Zhrnutie noviniek v openSUSE Leap 15.4

  Ivan Kmeťo

  Linuxová distribúcia openSUSE Leap 15.4 ponúka užívateľom veľký počet aktualizácií rôznych softvérových knižníc, aplikácií a utilít. Novinkami sú aj novšie verzie desktopových prostredí či zlepšenia podpory hardvéru.

 • Dôležité záplaty v distribúcii Tails 5.1

  Ivan Kmeťo

  Užívateľom linuxovej distribúcie Tails sa odporúča prejsť na najnovšiu verziu s číslom 5.1 najmä kvôli opravám bezpečnostných zraniteľností webového prehliadača Tor Browser. Okrem toho nový Tails opäť predstavil aj rôzne menšie zmeny či aktualizácie softvéru.

 • Opravy vo Wine a Wine-Staging 7.10

  Ivan Kmeťo

  Vývojári nástroja Wine odštartovali tento mesiac vydaniami dvoch verzií s aktualizáciami softvérových komponentov a balíkom opráv chýb pre rôzne staršie aplikácie, hry alebo klientov služieb Steam, Origin či Epic Games.

 • Nitrux 2.2 pridáva podporu šifrovania diskov

  Ivan Kmeťo

  Zlepšenia podpory hardvéru s novšími jadrami Linux a jeho pridanými modulmi pribudli tento týždeň do vydania ďalšej stabilnej verzie distribúcie Nitrux 2.2. Okrem rôznych aktualizácií softvéru je novinkou aj možnosť šifrovania diskov s inštaláciou systému.

 • Dokončenie vývoja Linuxu Lite 6.0

  Ivan Kmeťo

  Vydanie novej stabilnej verzie distribúcie Linux Lite 6.0 nakoniec prišlo bez oneskorení. Najdôležitejšími novinkami tohto vydania sú zmeny a aktualizácie softvérových balíčkov spojené s prechodom na základy systému Ubuntu 22.04 LTS.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články