Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Veřejná správa 04/2021: urychlení digitalizace školství, zdravotnická platforma OpenMRS, otevření Luca-App

  Lukáš Jelínek

  UCS@School urychluje digitalizaci školství v Německu. Zdravotnická platforma OpenMRS se úspěšně rozvíjí. Covidová trasovací aplikace Luca-App má otevřené zdrojové kódy.

 • Arch Linux pridáva inštalátor systému

  Ivan Kmeťo

  Posledné verzie inštalačných obrazov pre distribúciu Arch Linux prichádzajú s dostupným inštalátorom systému, ktorého rozhranie síce ostáva vo forme príkazového riadku, ale môže užívateľom uľahčiť proces konfigurácie.

 • AlmaLinux prichádza ako náhrada za CentOS

  Ivan Kmeťo

  CloudLinux predstavil prvú verziu distribúcie, ktorá sa pokúsi ponúknuť užívateľom CentOS Linuxu vhodnú a plne kompatibilnú alternatívu. Zároveň boli predstavené aj plány vývojárov do budúcnosti.

 • Linux Lite 5.4 je opäť prívetivejší

  Ivan Kmeťo

  Posledná verzia distribúcie Linux Lite 5.4 prináša dôležité aktualizácie softvérových balíčkov. Linux Lite sa však snaží aj naďalej oslovovať užívateľov prechádzajúcich zo systému Windows, napríklad rozšírením návodov užívateľského manuálu.

 • Ubuntu 21.04 Beta je dostupné na testovanie

  Ivan Kmeťo

  Distribúcia Ubuntu 21.04 a jej odvodené komunitné edície vstúpili do obdobia beta testovania. Užívatelia majú dostupné inštalačné obrazy, ktoré ponúkajú predbežný náhľad na pripravované novinky.

 • Proton 6.3-1 rozširuje funkčnosť hier na Linuxe

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia nástroja Proton 6.3-1 prichádza s dôležitými aktualizáciami softvérových komponentov. Zoznam podporovaných a hrateľných titulov na Linuxe sa opäť rozšíril a zlepšená bola aj podpora gamepadov PlayStation 5.

 • GNOME 40 přináší přes 24 tisíc změn

  Petr Valach

  Vychází aktualizované prostředí GNOME 40. Krom četných oprav přináší významné změny v uživatelském rozhraní, možnostech přizpůsobení a funkcích. 

 • Tails 4.17 opravuje aktualizácie systému

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia linuxovej distribúcie Tails 4.17 prichádza s opravami procesu aktualizácie systému. Nechýbajú ani nové verzie softvérových balíčkov či ďalšie opravy bezpečnostných zraniteľností.

 • Vyskúšajte si Fedoru 34 s prostredím GNOME 40

  Ivan Kmeťo

  Inštalačné obrazy pre beta verziu distribúcie Fedora 34 boli sprístupnené užívateľom na testovanie. Fedora 34 ponúkne nie len desktopové prostredie GNOME 40, ale aj novú edíciu s i3wm či očakávané aktualizácie softvéru.

 • Nová verze kancelářského software ONLYOFFICE 6.2

  Redakce

  Vývojáři open source kancelářského software ONLYOFFICE právě vydali novou verzi 6.2. Nová verze výrazně rozšiřuje možnosti práce s tabulkami, přináší podporu digitálních podpisů a nové funkce, jako například možnost generovat seznam obrázků.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články